Neka živi duh djelotvorne ljubavi !

Nedjelja Caritasa, koja se odlukom Hrvatske biskupske konferencije obilježava treće nedjelje došašća, uvijek iznova potiče vjernike na obnovu vjere i djelotvornu ljubav – Caritas.
Kao i svake godine dosad, na Nedjelju Caritasa u svim su  se crkvama prikupljali novčani prilozi vjernika namijenjeni djelovanju župnih i nad/biskupijskih Caritasa te Hrvatskog Caritasa.

Dana 17.prosinca naše građane smo informirali o radu Caritasa naše nadbiskupije, uslugama koje pružamo, potrebama naših korisnika, radu Skloništa za žrtve obiteljskog nasilja…

Naše građane smo pozvali na iskustvo volontiranja, na to bogatstvo besplatnosti.  Uz informativni dio naši posjetitelji su mogli uzeti kolače na našemu štandu te dati svoj prilog za najpotrebitije.

Za ovu Nedjelju Caritasa kolače su pripremile časne sestre koje djeluju na području grada Splita te udruga “Zajednica papa Ivan XXIII “.

Hvala časnim sestrama, Udruzi, volonterima te svima onima koji su nas posjetili i bili dio  velike obitelji Caritasa.

Nadamo se da je ovaj dan sve nas obogatio i oživio duh djelotvorne ljubavi.